Dopyt po návrhu tepelného čerpadla

Vyplňte prosím tento krátky formulár a naši špecialisti vám navrhnú správny typ a výkon tepelného čerpadla, pripravia orientačný rozpočet a zašlú podrobné technické informácie.

Ak nebudete niektorým veciam vo formulári rozumieť, použite pre objednávku sprievodcu výberom tepelného čerpadla.

required
required
required
required
Na uvedený telefón vás budeme v prípade potreby kontaktovať pre doplnenie podkladov.
required
required
Obec a PSČ slúži pre správny výber teplotnej oblasti, kde dom leží.

Základné informácie o objekte

Pro přípravu cenové nabídky potřebují naši specialisté také informace o vašem domě.

kW
Ak nepoznáte, nechajte prázdne.
m2
Ak nepoznáte, nechajte prázdne.
Dom je nový alebo kvalitne zateplený
  
Podlahové vykurovanie:

Informácie pre správny výber typu tepelného čerpadla

Preferovaný systém:

Je možné do záhrady inštalovať plošný kolektor?
Help

Systém so zemným plošným kolektorom je navrhovaný na prvom mieste, pretože je to v podmienkach Českej republiky a Slovenska najvhodnejšie riešenie. Investičné náklady sú nízke ako pri čerpadlách vzduch/voda a prevádzkové náklady nízke ako pri systéme s vrtmi. Pokiaľ z technických dôvodov nie je možné plošný kolektor inštalovať, tak až potom má zmysel uvažovať o inom spôsobe odberu tepla.

Pri výbere plochy pre plošný kolektor je v prvej rade nutné vylúčiť plochy, kde sa v budúcnosti plánuje akákoľvek výstavba (bazén, garáž, atď.). Rovnako je nutné zvážiť, či bude možné v zemi jednoducho vykonať výkopy do hĺbky cca 1,2 m. Komplikácie môžu nastať v miestach, kde je zem s veľkými kameňmi, skalou či naopak piesok. Kolektor ale môže byť uložený napríklad pod príjazdovou cestou a je možné ho inštalovať aj na svahovité pozemky.

Kolektor môže byť inštalovaný v jednom mieste (napríklad v obdĺžniku 15 x 20 m) alebo pri tvarovo zložitejších pozemkoch je možné položiť rúrky ľubovoľne po pozemku s rozstupom 1m. (medzi stromami, pozdĺž plotov a pod.)

Odoslaním tohto dopytu súhlasíte so spracovaním osobných údajov.