7 dôvodov pre tepelné čerpadlo

 

Aké sú hlavné dôvody pre kúpu tepelného čerpadla, či už ako primárneho vykurovacieho systému v novostavbe, alebo ako náhradu dosluhujúceho systému v pôvodnej nehnuteľnosti?

  1. Úspora peňazí: na vykurovanie domova spotrebuje tepelné čerpadlo oveľa menej energie než plynové alebo elektrické vykurovanie. Úspora financií tak môže dosiahnuť až tisíce € ročne.
  2. Kúrenie aj chladenie v jednom: Tepelné čerpadlo sa postará o celkovú tepelnú pohodu domova počas celého roka.
  3. Bezpečnosť: Tepelné čerpadlo je výborná voľba napríklad, ak máte z bezpečnostných dôvodov obavy z plynu v domácnosti. Netreba dodatočné opatrenia, napríklad senzory CO2.
  4. Spoľahlivosť: Tepelné čerpadlá IVT patria k najspoľahlivejším na trhu. Prvé boli nainštalované už pred 25 rokmi a dodnes fungujú.
  5. Šetria prácu aj čas: Zbavia vás nutnosti štiepať drevo a prikladať uhlie do kotla na pevné palivá.
  6. Nevytvárajú neporiadok: S predošlým bodom súvisí aj fakt, že používaním tepelného čerpadla sa v dome nepráši, či už z kotolne alebo z priestoru kozuba v obývačke.
  7. Pohodlné ovládanie: Požadovanú teplotu v dome si nastavíte jednoducho z kancelárie alebo zo sedačky v obývačke pomocou mobilnej aplikácie. Aj vy ste už zažili ten nepríjemný pocit po odchode na dovolenku, či ste nechali vyhasnúť oheň v kotli? Tak ten už nehrozí.